TDK Epcos
Power Factor Capacitors
B32455F5102A025
SquareCap ESHDC Capacitor, 525V, 50Hz, 10 kVAr, 3-phase
525V
Voltage
11A
Ir A
3x 38.5 µF
Cn Uf
400x 240 x 80 mm
H X W X D Mm
Specifications
| Moq | 4 |
| Ir A | 11 A |
| Cn Uf | 3 x 38.5 µF |
| Voltage | 525 V |
| Rating Kvar | 10 |
| H X W X D Mm | 400 x 240 x 80 mm |
| Packing Units | 1 |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
B32455F5102A025
Manufacturer
TDK Epcos
Series
B32455
OEM List Price
₹8,261
w.e.f. 01 Jan 2026
per Nos
Unit
Nos
Series
B32455
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
More in B32455
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.