5SU13547RC20
Betagard Residual Current Breaker Operator, Type A, C Characteristic, 240V AC, 2-pole, 30mA rated residual current, 20A rated current, 10kA breaking capacity
Specifications
| Poles | 2 |
| Voltage | 240 V AC |
| Module Width | 2 |
| Rated Current | 20 A |
| Characteristic | C |
| Rated Residual Current | 30 mA |
| HSN Code | 85362010 |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
5SU13547RC20
Manufacturer
Siemens
Series
5SU1
OEM List Price
w.e.f. 25 Feb 2026
per Nos
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
More in 5SU1
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.