5SU13541RC32
Betagard RCBO, 2 pole, 30mA residual current, 32A rated current, C characteristic, 10kA breaking capacity
32A
Rated Current
2
Poles
240V AC
Voltage
2MW
Mounting Width
30mA
Rated Residual Current
Specifications
| Poles | 2 |
| Voltage | 240V AC |
| Rated Current | 32 A |
| Characteristic | C |
| Mounting Width | 2 MW |
| Rated Residual Current | 30 mA |
| HSN Code | 85362010 |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
5SU13541RC32
Manufacturer
Siemens
Series
5SU1
OEM List Price
₹9,775
w.e.f. 25 Feb 2026
per Nos
Unit
Nos
Series
5SU1
HSN
85362010
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
More in 5SU1
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.