Larsen & Toubro
SMART Controller
CS91533CNFO
MU-G25S SMART Controller FASD, 25 HP, 3 Phase, 24-42A relay range, 360V coil voltage
360V
Coil Voltage
415V, 50Hz
Voltage
25HP
Pump Motor Hp
Specifications
| Phase | 3 |
| Voltage | 415V, 50Hz |
| Relay Range | 24-42 A |
| Coil Voltage | 360 V |
| Pump Motor Hp | 25 HP |
| Ivrs Languages | English, Hindi, Marathi, Gujarati, Punjabi |
| HSN Code | 8536 |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
CS91533CNFO
Model
MU-G25S
Manufacturer
Larsen & Toubro
OEM List Price
₹51,500
per Nos
Unit
Nos
HSN
8536
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.