Larsen & Toubro
SMART Controller
CS91530CEEO
MU-G15HS SMART Controller FASD, 15 HP, 3 Phase, 13-32A relay range, 360W (200V-400V) coil voltage
360W (200V-400V)
Coil Voltage
415V, 50Hz
Voltage
15HP
Pump Motor Hp
Specifications
| Phase | 3 |
| Voltage | 415V, 50Hz |
| Relay Range | 13-32 A |
| Coil Voltage | 360W (200V-400V) |
| Pump Motor Hp | 15 HP |
| Ivrs Languages | English, Hindi, Assamese, Odia, Bengali |
| HSN Code | 8536 |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
CS91530CEEO
Model
MU-G15HS
Manufacturer
Larsen & Toubro
OEM List Price
₹37,000
per Nos
Unit
Nos
HSN
8536
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.