N2241 BL-110° motion sensor
Motion sensor, 110°, 2 modules, max. power 1800W (incandescent) / 750VA (halogen) / 400VA (fluorescent)
5m radius
Detection Range
1.2m
Mounting Height
750VA @230V AC / 400VA @127V AC
Max Power Halogen
400VA @230V AC / 200VA @127V AC
Max Power Fluorescent
1800W @230V AC / 1000W @127V AC
Max Power Incandescent
Specifications
| Detection Angle | 110° |
| Detection Range | 5 m radius |
| Mounting Height | 1.2 m |
| Max Power Halogen | 750 VA @230V AC / 400VA @127V AC |
| Number Of Modules | 2 |
| Max Power Fluorescent | 400 VA @230V AC / 200VA @127V AC |
| Max Power Incandescent | 1800 W @230V AC / 1000W @127V AC |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
N2241 BL-110° motion sensor
Manufacturer
ABB
OEM List Price
₹21,719
per Nos
Unit
Nos
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.