2CLA224100N1301
Motion sensor, 110° detection angle, 1800W incandescent, 750VA halogen, 400VA fluorescent/motors
5m radius
Detection Range
1,2 m
Mounting Height
10sec to 10 min or short-time pulse 1 sec
Switch Off Delay
750VA @ 230 V AC / 400 VA @ 127 V AC
Max Power Halogen
1800W @ 230 V AC / 1000 W @ 127 V AC
Max Power Incandescent
400VA @ 230 V / 200 VA @ 127 V AC
Max Power Fluorescent Motors
Specifications
| Std Pack | 1 |
| Detection Angle | 110° |
| Detection Range | 5 m radius |
| Mounting Height | 1, 2 m |
| Switch Off Delay | 10 sec to 10 min or short-time pulse 1 sec |
| Max Power Halogen | 750 VA @ 230 V AC / 400 VA @ 127 V AC |
| Number Of Modules | 2 |
| Max Power Incandescent | 1800 W @ 230 V AC / 1000 W @ 127 V AC |
| Max Power Fluorescent Motors | 400 VA @ 230 V / 200 VA @ 127 V AC |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
2CLA224100N1301
Manufacturer
ABB
OEM List Price
Price not available
Unit
Nos
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.