1SVR750740R0120
Temperature monitoring relay, 45 mm wide, 3 thresholds, 3 c/o, Screw connection terminals with Modbus RTU communication
45mm
Width
3c/o
Contacts
Specifications
| Width | 45 mm |
| Contacts | 3 c/o |
| Thresholds | 3 |
| Communication | Modbus RTU |
| Connection Type | Screw connection terminals |
| Control Voltage | 24-240 V AC/DC |
| Temperature Range | -200 to +850 °C |
| GST Rate | 18.00% |
Catalog No.
1SVR750740R0120
Model
CM-TCN.012S
Manufacturer
ABB
OEM List Price
₹54,920
per Nos
Unit
Nos
GST
18.00%
This is the OEM published list price. For final rates with discounts, contact your OEM distributor or dealer.
ListPrice.io does not sell products. Prices shown are OEM published list prices sourced from official catalogs for transparency only. For final rates with applicable discounts, please contact your OEM distributor or dealer.